Search the Web
 Newsletter

شما مي توانيد با وارد كردن ايميل خود در اين قسمت از پست هاي مهم و اخبار ضروري سايت با خبر شويد .

 


 

اضافهحذف


Tiptop Links


 

 
» Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 Game Review  | PC Games  
 

نقد و بررسي بازي "Ghost Recon: Advanced Warfighter 2"


 

نام كامل :

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

توسعه دهنده :

 

منتشر كننده :

Ubisoft

تاريخ انتشار :

March 15, 2007

سبك بازي :

Action - First Person Shooter

 

 

 

 

 

 

بازی Ghost Recon: Advanced Warfighter در حین حال که یک بازی فوق العاده ضعیف برای PS 2 و Xbox به شمار می آمد ، یک بازی فوق العاده قوی برای PC و خصوصآ کنسول Xbox 360 بود که به تنهایی همین نسخه ی Xbox 360 این بازی در آن زمان به فروش بیش از یک میلیون دست یافت و توانست به یکی از پرفروش ترین ها و بهترین ها در آن زمان تبدیل شود . اکنون نیز قرار است دومین نسخه ی دوم این بازی یعنی Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 یا به اختصار GRAW 2 در ماه مارچ امسال برای رایانه های شخصی و کنسول های نسل بعد Xbox 360 ، PS 3 و همچنین کنسول دستی PSP به بازار عرضه شود . این در حالیست که سازندگان این بازی در دو استودیوی Red Storm و Ubisoft Paris با وجود زمان نسبتآ اندکی که بین عرضه ی نسخه ی اول و دوم این بازی وجود دارد ، تغییرات تقریبآ زیادی را برای این بازی تدارک دیده اند به گونه ای که به نظر می رسد آن ها حتی چند ماه پیش از انتشار نسخه ی اولGRAW  ، تدارکات ساخت نسخه ی دوم این بازی را هم فراهم کرده بودند .

         

داستان GRAW 2 در سال 2014 یعنی یکسال بعد از رخدادهای نسخه ی اول GRAW به وقوع می پیوندند . جنگ همچنان میان شورشیان مکزیکی با وفاداران حکومت مکزیک ادامه دارد و گروه آمریکاییRecon  Ghost همچنان وظیفه ی سرکوبی این شورشیان و بر گرداندن آرامش و امنیت به منطقه را دارد . جنگ و آشوب بعد از تلاش های گروه Ghost Recon از شهرMexico  خارج می شود ، اما شورشیان تسلیم نشده و اکنون منطقه ی مرزی El Passo (واقع در ایالت تکزاس آمریکا) را مورد هدف خود قرار داده اند . منطقه ای که در داخل صحرا و میان دو کشور آمریکا و مکزیک قرار دارد . کاپتان Scott Mitchell ، فرمانده ی گروه چهار نفره ی Recon Ghost اکنون در اختیار شماست تا با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و قدرت فرماندهیی که دارد به این جنگ و آشوب ها خاطمه بدهد .

شما در این نسخه از اکثر سلاح ها و ابزار های پیشرفته ی نسخه ی قبلی این بازی استفاده خواهید کرد ضمن این که چندین ابزار دیگر هم به این نسخه از بازی اضافه شده است . یکی از این ابزار و وسایل پیشرفته ی اضافه شده به این بازی MULE نام دارد . MULE یک وسیله ی نقلیه ی اسباب بازی مانند است که به وسیله ی یک کنترل توسط شما یعنی کاپتان Scott Mitchell هدایت می شود . این وسیله ی نقلیه ی جالب این توانایی را دارد که در میدان جنگ برای شما و یارانتان مهمات جمع آوری کند و یا حتی می تواند سلاح مورد نظرتان را برایتان بیاورد . البته توانایی های MULE  تنها این ها نیستند . این وسیله ی نقلیه ی کوچک این توانایی را نیز دارد که به دلیل بدنه ی مستحکم و قویی که دارد برای شما جانشین یک سپر شود و حتی می تواند در حین حرکت شما از نقطه ای به نقطه ای دیگر ، در کنار شما و پا به پایتان حرکت کند و شما را از برخورد گلوله ی دشمن حفظ کند . شما همچنین می توانید او را به مناطق مختلف بفرستید و حتی می توانید خودتان آن را با کنترل کوچکی که در اختیار دارید هدایت کنید که در این صورت ، تصویر بازی به صورت اول شخص از دید دوربین متصل بر روی این وسیله ی کوچک نشان داده می شود . بنابراین اینگونه شما می تواند جایگاه دشمنانتان را هم پیدا کنید و از وضعیت آن ها با خبر شوید .

         

یکی دیگر از ابزار هایی که به این نسخه اضافه شده است و در واقع می توان گفت نسبت به نسخه ی قبلی پیشرفته تر شده است وسیله ایست به اسم Cross-Com 2.0 که به واسطه ی آن شما در گوشه سمت چپ بالای تصویر می توانید آنچه را که هر یک از یارانتان مشاهده می کنند را ببینید و حتی می توانید آن تصویر را نیز بزرگ کنید و به طور اختصاصی به هر یک از آن ها فرمان بدهید . قابلیت دیگر اضافه شده در این نسخه Target Information نام دارد که اطلاعات افراد مورد نظرتان را به شما می دهد . این دستگاه دشمنان را با علامت قرمز و یارانتان را با علامت سبز رنگ نشان می دهد ، شما همچنین به واسطه ی وجود این قابلیت می توانید از بسیاری از جزئیات مربوط به یارانتان و حتی دشمنان خود مانند مقدار جان و سلامتیشان و ... نیز باخبر شوید . دوربین ماهواره ای Drone نیز باز هم در این نسخه وجود خواهد داشت که تا حدودی پیشرفته تر و بهتر از نسخه ی قبلی شده است و جزئیات بیشتری را نمایش می دهد .

گرافیک GRAW 2 با اینکه گرافیک نسخه ی قبلی این بازی بر روی PC و خصوصآ Xbox 360 فوق العاده بوده است اما باز هم سازندگان تدابیر خاصی را برای هرچه بهتر نشان دادن گرافیک نسخه ی جدید این بازی اندیشیده اند . البته در این نسخه از همان موتور پایه ی عالی و قدرتمند نسخه ی قبلی استفاده شده است و آن چیز هایی که باعث بالا رفتن گرافیک بازی در این نسخه شده است بیشتر شامل بالا رفتن افکت ها و جزئیات بازی می شود . شما در طول بازی شاهد تغییرات وضعیت آب و هوایی بازی خواهید بود به طور مثال در بعضی از مواقع ممکن است شاهد باریدن باران شوید یا جا به جا شدن شن ها با وزش باد های ملایم یا تند . حتی شب و روز نیز به طور معین در طول بازی تغییر می کند . سایه زنی ها و و نورپردازی ها نیز در این نسخه به صورت Dynamic می باشد ، به این شکل که با جابه جایی خورشید در طول روز ، جهت سایه ها نیز با توجه به حرکت خورشید به صورت خودکار عوض می شود و میزان تابش نور و مسیر محیط هم تغییر خواهد کرد . هم چنین به دلیل وجود Particle System در این نسخه ما شاهد انفجارها و گرد و غبار و دود های بسیار واقعی تری نسبت به قبل خواهیم بود و در کل ما باید انتظار یک گرافیک بسیار عالی را از GRAW 2 داشته باشیم .

         

هوش مصنوعی بازی در GRAW 2 طبق گفته ی سازندگان آن بسیار بهبود یافته و در حد بسیار خوبی قرار دارد . دشمنان شما این بار بسیار حسابشده تر و محتاط تر عمل می کنند و یارانتان نیز بسیار حرفه ای تر از گذشته . دشمنان پناهگاه ها را خوب می شناسند و در اولین فرصت خود را به آن جا می رسانند و کارهای غافلگیر کننده و با برنامه ای برای از بین بردن شما انجام می دهند . یارانتان نیز هر یک وظایف خود را به خوبی انجام می دهند و کارهای بیهوده و زاید نیز از از آن ها سر نمی زند .

قسمت Multiplayer بازی یکی از بخش هایی بود که با وِیژگی ها و نوآوری هایی که داشت ، در نسخه ی اول بازیGRAW  بیشتر از بخش Singleplayer مورد توجه گیمر ها قرار گرفته بود . در 2 GRAW نیز این قسمت از بازی بیشتر از گذشته مورد توجه سازندگانش قرار گرفته است و سعی شده تا این قسمت با ویژگی های دیگری که به آن اضافه شده است ، حتی بیشتر از گدشته مورد استقبال گیمرها قرار بگیرد . در این نسخه از بازی 14 Map یا زمین وجود دارد که که از لحاظ محیطی کاملآ با یکدیگر متفاوت هستند و هر یک ویژگی های خاص خود را دارند . تعداد سلاح ها نیز در این نسخه بسیار زیاد است به گونه ای که گفته شده که 27 اسلحه به GRAW 2 نسبت به قبل اضافه شد است و بنابراین تعداد کل اسلحه ها در این نسخه به 62 عدد می رسد . در این نسخه ، هم در بخش Singleplayer و هم در بخش Multiplayer فرد یا افرادی به عنوان پزشک تیم وجود خواهند داشت که توانایی درمان کردن افراد آسیب دیده در گروه خود را دارند ، این افراد در بخش Multiplayer بازی به صورت خودکار و توسط کامپیوتر انتخاب می شود . لازم به ذکر است که حداکثر تعداد بازیکنانی هم که در قسمت Multiplayer بازی می توانند با یکدیگر رقابت کنند ، 16 نفز ذکر شده است . این را هم باید اضافه کرد که GRAW 2 این توانایی را به شما می دهد که برای انجام قسمت Multiplayer ، بازیکن مورد نظر خود را با امکاناتی متنوعی که در اختیار شما قرار می گیرد بسازید همچنین در میان این امکانات ، ابزاری هم برای ساخت سرباز زن وجود خواهد داشت که این نیز در نوع خود یک نوآوری جالب به حساب می آید .

         

بازی همانند نسخه ی اول GRAW برای Xbox 360 از نمای سوم شخص و برای PC از نمای اول شخص دنبال می شود . نمای نسخه ی PS 3 این بازی هم آنطور که در برخی از منابع ذکر شده است از نمای اول شخص خواهد بود . به هر حال نسخه ی اول بازیGhost Recon Advanced Warfighter  صرف نظر از نسخه های PS 2 و Xbox از همه لحاظ یکی از فوق العاده ترین بازی ها به شمار می آمد و طبیعتآ گیمر ها نیز از نسخه ی دوم بازی همین انتظار را دارند و تا کنون نیز با توجه به اطلاعاتی که به دست آمده و در مورد آن ها در اینجا توضیح داده شده ، به نظر می رسد که GRAW 2 كه پيش نمايش اين بازي هم بزودي در سايت Climax قرار خواهد گرفت ، هم بتواند شگفتی ساز شود و برای کمپانی منتشر کننده ی خود یعنی Ubisoft بار دیگر افتخار بیافریند .

 

- - - - - - - - - - - - - -

كدهاي تقلب

- - - - - - - - - - - - - -

 

   
   
   
   
   
   

 

- - - - - - - - - - - - - -

لينك ها

- - - - - - - - - - - - - -

سايت رسمي بازي :

---


Parlance Table


 

Significant Info.

  اين سايت كاملا مستقل بوده و به مديريت بهزاد فهيمي  فعاليت خود را از سال 1383 تحت ضوابط و قوانين رسمي كشور جمهوري اسلامي ايران اداره  مي گردد. جهت هر گونه ارتباط با مديران سايت با ما تماس بگيريد .

تماس با ما

 


Category

صفحه اصلي
اخبار
بازيهاي كامپيوتري
    نقد و بررسي      
     كدهاي تقلب      
دريافت بازي      
ا     كاغذ ديواري بازيها
  نرم افزار
موسيقي
    موبايل
 تصاوير زيبا
مقالات آموزشي

 دريافت فايل

 
Weather
 
   نام شهر مورد نظر را وارد نمایید
 
 

     نمونه : Tehran ، Tabriz


Linking !

 

 تمام حقوق اين سايت محفوظ است و هر گونه کپي از آن تنها با ذکر نام مجاز مي باشد
Copyright © 2005-2007 Climax.persiangig.com . All Rights Reserved.

Climax
You may Find This Better