Search the Web
 Newsletter

شما مي توانيد با وارد كردن ايميل خود در اين قسمت از پست هاي مهم و اخبار ضروري سايت با خبر شويد .

 


 

اضافهحذف


Tiptop Links


 

 
»Infernal Game Review | PC Games  
 

نقد و بررسي بازي Infernal


 

Climax

نام كامل :

Infernal

توسعه دهنده :

Metropolis

منتشر كننده :

Eidos

تاريخ انتشار :

March 17, 2007

سبك بازي :

Action - third Person Shooter

 

 

 

 

 

 

یکی از عناوین نسبتآ خوب اما گمنامی که اخیرآ هم به بازار بازی های کامپیوتری عرضه شده است ، Infernal نام دارد . بازیی که فوق العاده نیست اما می تواند شما را برای مدتی کوتاه سرگرم کند . این بازی توسط استودیوی تقریبآ گمنام Metropolis ساخته شده است و به وسیله ی کمپانی آشنای Eidos که این روزها با فروش بازی هایی از جمله Battlestation: Midway سود خوبی هم می کند عرضه شده است . کمپانیی که چندی پیش ، اعلام کرد که رشد مالیش نسبت به سال های گذشته بیش از 2 برابر شده است و با عرضه ی بازی هایی همچون Kane & Lynch و Tomb Raider: Anniversary و ... بیشتر از این ها هم می شود . Metropolis هم استودیوییست که با اینکه بیش از 10 سال از تاسیس آن می گذرد اما تعداد عناوین ساخته شده توسط آن از مرز 10 بازی نمی گذرد . این استودیو اولین بازی خود را در سال 1995 روانه ی بازار کرد و تاکنون بازی موفق و معروفی نداشته است اما روی این بازی یعنی Infernal حساب زیادی باز کرده است .

Climax          Climax

Infernal ، یک داستان ساختگی و فانتزی در رابطه با بهشت و جهنم را به تصویر می کشد . در این بازی گروه های جهنمی با گروه های بهشتی در یک دنیای مدرن و خیالی در حال جنگ هستند . قهرمان این بازی Ryan Lennox نام دارد . او یک از بهترین ماموران CIA بوده است و برای EtherLight یعنی سردسته ی گروه بهشتی کار می کرد و در حل کردن مشکلات و انجام ماموریت های مختلف و خطرناک نیز توانایی زیادی داشته و دارد . اما روزی او توسط همکارانش در CIA به خاطر دلایلی مبهم مورد هجوم قرار می گیرد و در نتیجه Ryan مجبور به فرار از دستشان می کند . او توسط Lucius Black با فردی به نام Abyss یعنی سردسته ی گروه جهنمی معرفی می شود و Ryan بعد از مشاهده ی رفتار غیز منتظره ی گروه CIA با او و اخراج از گروه EtherLight تصمیم می گیرد که با Abyss ملاقات کند . بعد از ملاقات این دو با یکدیگر ، Abyss پیشنهاد عضویت در گروه جهنمیش را به Ryan می دهد و Ryan نیز با شک و تردید این پیشنهاد را می پذیر و سپس Abyss نیرویی به اسم Mana را به او می دهد و Ryan به وسیله ی این نیرو می تواند دشمنانش را از پای در آورد ، برای لحظه ای ناپدید شود و همچنین می تواند در یک زمان بسیار کوتاه به نقطه ای دیگر منتقل شود . اکنون Ryan علاوه بر وظیفه ی کشتن افراد گروه بهشتی سر دسته های آن ها ، می خواهد بداند که چرا EtherLight او را از گروهش اخراج کرد و چرا Abyss او را برای عضویت در گروهش انتخاب کرد . در طول بازی هم Luciuc Black که یکی از زیر دست های Abyss هست ماموریت ها را به او می دهد او را راهنمایی می کند . اما جالب اینجاست که بدانید گروه های بهشتی در این بازی چه کارهایی را انجام می دهند . آن ها در این بازی می خواهند تمام انسان های بدکار را از روی زمین پاک کنند . آن ها همچنین با استفاده از انرژی خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی ماده ای ساخته است که به وسیله ی آن ، ذهن انسان ها را پاک سازی کرده و از آن ها افرادی خوب و با ایمان بوجود می آورند .

همانطور که می بینید داستان بازی با اینکه پیچیدگی زیادی دارد و تقریبآ داستان نو و تازه ای هم هست اما درکل چندان جالب به نظر نمی رسد و در ذهن انسان نمی گنجد و نمی توان حتی در عالم خیال هم چنین داستانی را قبول کرد چرا که چنین داستانی می تواند حتی باورهای اشتباهی را به برخی از گیمرها وارد کند . در هر حال باید گفت که بازی از این جنبه دارای مشکل است .

Climax          Climax

Infernal دارای یک گیم پلی متوسط است . کنترل سلاح ها در Infernal به هنگام تیراندازی با سلاح هایی از جمله کلت کمی کند و خسته کننده است و ما یک گیم پلی سریع و تند را در این بازی شاهد نیستیم . به غیر از این مشکل هم نمی توان اشکال دیگری از گیم پلی و کنترل بازی گرفت ، البته همین مشکل هم چندان مشکل کوچکی نیست و سازندگان این بازی باید فکری به حال آن می کردند .

در Infernal شما دارای توانایی خاص زیادی هستید . شما به وسیله ی نیروی Mana که به شما توسط Lucius Black داده شده است می توانید شاهد باشید که با زدن کلیک راست موس ، دست راست Lucius آتشین خواهد شد و شما به کمک این توانایی می توانید حتی دشمنانتان را هم از پای درآورید یا هر چیز چوبی را از بین ببرید و ... . اما یکی دیگر از معایب بازی این است که جان شما آنقدر زیاد است یا شاید تیر دشمنان شما آنقدر ضعیف است که شما در کمتر موقعی در بازی شکست خواهید خورد و از بین خواهید رفت . به عبارت دیگر باید گفت که Ryan در بازی به مقدار 100 عدد جان دارد و هر تیر دشمن شما حتی در حالت Normal فقط 1 عدد از جان Ryan می کاهد . برای بدست آوردن جان نیز شما برخلاف بازی ها دیگر ، نیازی به بسته های جان نخواهید داشت چرا که می توانید با استفاده از جسد دشمنانتان و با زدن کلید E در مقابل آن ها ، علاوه بر دریافت مقداری جان ، تیر و اسلحه ی آن ها را نیز دریافت کنید . البته این کار چندین ثانیه طول خواهد کشید و شاید برای اولین بار ، دومین بار یا حتی بار دهم لذت بخش باشد اما از آن به بعد کمی کسل کننده و وقت گیر می شود . همچنین انرژی Mana شما نیز همیشگی نخواهد بود تمام می شود و شما برای دریافت این انرژی باید گناه بکنید که راحت ترین گناه هم در این بازی چیزی جز کشتن دشمنانتان نیست . همچنین در روشنایی نیز این انرژی از شما کاسته می شود و در تاریکی به انرژی Mana شما اضافه می شود . علاوه بر این شما توانایی دیگری هم در بازی خواهید داشت که با زدن کلید Q می توانید برای لحظه ای ، بدون این کسی یا چیزی متوجه شما شود به نقطه ی دیگری منتقل شوید و کار مورد نظر خود را انجام دهید ، البته شما در پایان ماموریت اول به بعد قادر به انجام چنین توانایی و قابلیتی خواهید بود .

Climax          Climax

در پایان هر مرحله شما باید یک Boss یا رئیس دشمنانتان را از پای در آورید که اکثرآ کشتن آن ها نیاز به تفکر دارد و تنها با اسلحه نمی توان آن ها را از بین برد ، به طور مثال برای کشتن Boss ماموریت اول بازی شما باید در ابتدا چراغ هایی که در محیط اطرافتان هست را از بین ببرید تا انرژی Mana دریافت کنید و به وسیله ی این انرژی بر دشمن خود غلبه کنید .

تعداد سلاح ها در Infernal بسیار زیاد است و تنها به سلاحی که در هر مرحله در اختیار شما قرار می گیرد محدود نمی شود . در کل شما در Infernal سلاح های زیادی در دست دشمنانتان محیط اطراف بازی خواهید دید . این سلاح ها عبارت اند از: اسلحه ی کلت ، تیغه ستاره ای شکل مخصوص نینجاها ، سلاح اتوماتیک SMG ، اسلحه ی سنگین و پرقدرت Machine Gun ، اسلحه ی Snipe ، سلاح پلاسما (اسلحه ی پیشرفته ای که در مراحل آخر بازی می توانید آن ها را در دست دشمنانتان ببینید و از آن استفاده کنید) ، اسلحه ی Welder (سلاحی که با پرتو لیزر دشمنان را نابود می ساز) ، اسلحه ی پرتاب کننده ی موشک و ... .

Infernal از لحاظ گرافیک ، بسیار عالیست و سازندگان این بازی طبق گفته های خود و آنچه ما در بازی دیده ایم ، بیشتر وقت و پول خود را بر روی این بخش از بازی صرف کرده اند اما بهتر بود که همینطور که به این بخش از بازی دقت داشتند ، به بخش های دیگر این بازی نیز از جمله Gameplay دقت می کردند . در این بازی Texture ها بسیار خوب و با کیفیت کار شده اند و سایه زنی ها و نورپردازی ها نیز بسیار عالی نمایان است . طراحی محیط بازی نیز خوب بوده است و مدل شخصیت ها و کارکترها هم در حد بسیار رضایت بخش وزیبایی کار شده است . برای فیزیک بازی هم از موتور Ageia PhysX استفاده شده است که تاثیر پذیری محیط را دوچندان می کند و حرکات کارکترهای بازی را بسیار طبیعی نشان می دهد .

هوش مصنوعی بازی نیز در حد معمول و ساده ای کار شده است و چندان عالی نیست . دشمنان شما بسیار جسورانه عمل می کنند و اگر برای چند لحظه ی کوتاه به آن ها شلیک نکنید و جایی پناه گرفته باشید ، آن ها خیلی سریع جلو می آیند و به سمتتان شلیک می کنند . تیر اندازی آن ها نیز بسیار خوب و دقیق است اما پناه گرفتن آن ها چندان خوب نیست چراکه در اکثر مواقع پناه نمی گیرند و هرگاه هم که پناه می گیرند نیمی از تن آن ها مشخص است و به راحتی می توان به آن ها شلیک کرد .

Climax          Climax

صداگذاری بازی هم در حد خوبیست . صداهای محیط و افکت های صوتی بسیار خوب و با کیفیت هستن اما میزان بلندی صدای آن ها نسبت به محل و نحوه ی قرار گیری شخصیت اول بازی خوب کار نشده است ، به طور مثال اگر شما در یک قدمی آژیر خطر قرار گرفته باشید اگر به آژیر خطر پشت کنید صدای آن بسیار بسیار کمتر از زمانی خواهد بود که شما در 5 قدمی رو به آژیر خطر ایستاده که این اصلآ با عقل جور در نمی آید . موزیک های بازی نیز متناسب با ویژگی ها و محیط بازی انتخاب شده اند و بر هیجان بازی می افزایند و به موقع آغاز می شوند به طور مثال زمانی که شما در حال کشتن دشمنانتان هستید ، موزیک هیجان انگیزی آغاز می شود و هرگاه خشنوت و درگیری متوقف می شود و دشمنانتان کشته می شوند این موزیک قطع شده و آهنگی به گوش نمی رسد .

در اخر باید گفت که Infernal دارای مشکلات کوچک و بزرگ فراوانیست اما به لطف گرافیک خوب و تعدادی ویژگی کوچکی که دارد ، یک بازی تقریبآ متوسط به شمار می آید و ممکن است برای بعضی از گیمرها لذت بخش و برای برخی دیگر کسل کنند به نظر برسد اما در کل بعد از مدتی برای همه ی گیمرها خسته کننده می شود . ما این بازی را اگر می خواهید از پایان داستان آن باخبر شوید و برای مدتی کوتاه از آن لذت ببرید ، به شما پیشنهاد می کنیم در غیر این صورت خیر .

 

 

- - - - - - - - - - - - - -

كدهاي تقلب

- - - - - - - - - - - - - -

 

   
   
   
   
   
   

 

- - - - - - - - - - - - - -

لينك ها

- - - - - - - - - - - - - -

سايت رسمي بازي :

---


Parlance Table


 

Significant Info.

  اين سايت كاملا مستقل بوده و به مديريت بهزاد فهيمي  فعاليت خود را از سال 1383 تحت ضوابط و قوانين رسمي كشور جمهوري اسلامي ايران اداره  مي گردد. جهت هر گونه ارتباط با مديران سايت با ما تماس بگيريد .

تماس با ما

 


Category

صفحه اصلي
اخبار
بازيهاي كامپيوتري
    نقد و بررسي      
     كدهاي تقلب      
دريافت بازي      
ا     كاغذ ديواري بازيها
  نرم افزار
موسيقي
    موبايل
 تصاوير زيبا
مقالات آموزشي

 دريافت فايل

 
Weather
 
   نام شهر مورد نظر را وارد نمایید
 
 

     نمونه : Tehran ، Tabriz


Linking !

 

 تمام حقوق اين سايت محفوظ است و هر گونه کپي از آن تنها با ذکر نام مجاز مي باشد
Copyright © 2005-2007 Climax.persiangig.com . All Rights Reserved.

Climax
You may Find This Better